Puzzle Markaları

Puzzle Markalarının ilk puzzle üretimleri 1800'lü yıllardan başlayıp halen devam etmektedir. Örneğin puzzle firmalarından Educa Puzzle'ın tarihi 1894 yılında kurulan Borras Plana SA'dan başlamaktadır. Türkiye'de puzzle üretimi diğer ülkelere göre yeni olsa da Art Puzzle üreticisi Heidi Oyuncak, Anatolian, Perre, Kırkpapuç puzzle markalarının üreticisi Perre Group ve Gold Puzzle, KS Games gibi puzzle markalarıyla Türkiye'de kaliteli puzzle üretimi yapılmaktadır. Türkiye'deki üretilen puzzle kalitesi sayesinde puzzle ihracatı yapılmakta ve birçok alanda olduğu gibi yeni başlasa da puzzle ihracatı artarak devam etmekte...

 

EDUCA PUZZLE

Educa Puzzle İspanya'da Educa Borras firması tarafından üretilmektedir, Educa ve Borras firmalarının birleşerek Educa Borras Adını aldı. Bu iki firmadan Borras 1894 yılında kurulmuş ve ailece oynanan oyunlar ve eğlenceli hobi ürnlerinin önde gelen firmalarından biridir.

Educa Puzzle bugün dünyada 75 ülkede satılmakta ve dünyada en tanınan puzzle markalarından biridir.

Guiness Rekorlar kitabına giren, dünyanın ticari olarak satılan en büyük puzzle'larından "Life" Educa Puzzle tarafından üretilmektedir. Jan McLaughlin tarafından resmedilen "Life"; 24.000 parçadan oluşmakta ve 4 metre 28 cm x 1 metre 57 cm boyutlarındadır.

KEŞİFLER DÜNYASI LTD. ŞTİ. ALIŞVERİŞ SİTESİ PUZZLE SAYFALARINDA EDUCA PUZZLE MODELLERİNİ BULABİLİRSİNİZ.

ART PUZZLE

Heidi Oyuncak, 1983 yılında Ankara'da kuruldu ve Ankara'daki 3000 metrekarelik kapalı alandaki faaliyetleri sürdürmektedir. 1992 yılında Educa Puzzle Türkiye dağıtıcılığıyla başladıkları puzzle alanındaki çalışmalarını kendi markaları olan Art Puzzle üretimiyle devam ettirmektedir.

Heidi Oyuncak, Educa Puzzle Türkiye Dağıtımı'na 2011 yılında Japon tasarımı olan ürünlerin üreticisi Belçikalı firma Eureka BVBA'nın Türkiye Dağıtımını da eklemiştir.

KEŞİFLER DÜNYASI LTD. ŞTİ. ALIŞVERİŞ SİTESİ PUZZLE SAYFALARINDA ART PUZZLE, EDUCA PUZZLE VE EUREKA/CAST ÜÇ BOYUTLU PUZZLE MODELLERİNİ BULABİLİRSİNİZ.

ANATOLIAN PUZZLE, PERRE PUZZLE VE KIRKPAPUÇ PUZZLE

Perre Group, 2003 yılında Ankara'da kuruldu. Ankara'daki, yıllık 600.000 adet kutulu ürün kapasiteli tesislerinde kendi markaları olan Anatolian Puzzle, Perre Puzzle ve Kıkpapuç Puzzle üretimini yapmaktadır ve dünyaya kendi markalarıyla ihracat yapmaktadır.

Perre Group, Sunsout Puzzle markasıyla başladığı Türkiye Dağıtıcılığı'na Heye Puzzle markasını da ekleyerek devam etmektedir.

KEŞİFLER DÜNYASI LTD. ŞTİ. ALIŞVERİŞ SİTESİ PUZZLE SAYFALARINDA ANATOLIAN PUZZLE, PERRE PUZZLE VE KIRKPAPUÇ PUZZLE MODELLERİNİ BULABİLİRSİNİZ.

HEYE PUZZLE

Alman puzzle ve takvim üreticisi KV&H Verlag firması Münih ve Dortmud'ta üretim yapmaktadır. Ürünlerindeki tema genellikle eğlenceli karikatürler ve klasikler olup dünyaca ünlü çizer ve ressamların çalışmaları kullanılmaktadır. Cosmopolitan dergisi gibi dergilerle ortak ürünler de çıkarmaktadır. Dünyaca tanınan bir marka olan Heye Puzzle markalarıyla kaliteli puzzle üreticisi olarak ün yapmışlardır.

KEŞİFLER DÜNYASI LTD. ŞTİ. ALIŞVERİŞ SİTESİ PUZZLE SAYFALARINDA HEYE PUZZLE MODELLERİNİ BULABİLİRSİNİZ.